rodzinne sushi

Sushi dla dzieci. Rodzinne sushi

Sushi i dzieci, nieczęsto widzimy te dwa słowa razem. Jednak sushi to nie tylko surowa ryba. Prawda jest taka, że ​​sushi wcale nie musi zawierać ryb. Może okazać się też nie tylko super smacznym rodzinnym posiłkiem, ale także świetną zabawą dla całej rodziny.


UWIELBIAMY ROBIĆ RAZEM SUSHI

Moje dzieci uwielbiają sushi, nawet 28-miesięczny Adam. Zrobiliśmy sushi po raz pierwszy w domu około pół roku temu i mieliśmy taką zabawę, że kontynujemy ją do dzisiaj. W zależności od wieku dzieci można angażować na wiele sposobów, np. gotowanie ryżu, krojenie warzyw lub układanie składników na talerzu. A zawijanie sushi jest oczywiście zajęciem grupowym.

 

JAK ZROBIĆ SUSHI PRZYJAZNE DZIECIOM?

Lista nadzień do sushi przyjaznych dla dzieci nie ma końca: kurczak, surimi, krewetka, tofu, serek śmietankowy, jajka, wszelkiego rodzaju warzywa (szparagi, ogórek czy marchewka), a przede wszystkim owoce (mango, ananas, truskawka, awokado). Nadzienia do sushi ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zazwyczaj nie robimy surowych ryb, ewentualnie wędzony łosoś.

Kiedy robimy sushi dla dzieci prawie zawsze zawijamy wszystko na lewą stronę, wtedy ryż jest na wierzchu (taki rodzaj sushi nazywa się uramaki). Aby to się udało bardzo pomocne są bambusowe maty do sushi. Maty kosztują mniej niż 10 zł i znajdziesz je w niemalże każdym większym hipermarkecie.

Ryż na nori (arkusz wodorostu) zazwyczaj rozkładamy My, rodzice, a dzieci układają nadzienie rolki sushi. Wcześniej świetną zabawą może okazać się wybieranie nadzienia i krojenie w cienkie paski.

Gotową, zwiniętą rolkę sushi kroimy ostrożnie. Dla urozmaicenia rolkę można posypać prażonym białym i czarnym sezamem.


CO POTRZEBUJECIE NA START?


Polecamy zakup zestaw pozwalający przygotować aż kilkadziesiąt kawałków sushi dla całej rodziny.
Zestaw sushi dla początkujących.
Zestaw sushi dla smakoszy, 4-6 osób.

 

JAK DOBRZE UGOTOWAC RYŻ DO SUSHI?

Tutaj znajdziesz poradę jak dobrze przygotować ryż.

 

JAK ZROBIĆ DOMOWE SUSHI, KROK PO KROKU?

Tutaj znadziej poradnik, jak krok po kroku zrobić domowe sushi.

 


A MOŻE TAK... PRZYJĘCIE URODZINOWE JAPOŃSKIEGO SZEFA KUCHNI SUSHI

Od kilku lat królują te same motywy urodzinowe. Szukasz zabawnych i niepowtarzalnych pomysłów na imprezę? Polecamy przyjęcie urodzinowe tematyce japońskiego szefa kuchni.

Tworzenie sushi może być świetną zabawą podczas urodzinowego przyjęcia dla Twojego dziecka. W końcu jakie dziecko nie lubi bawić się jedzeniem? Dodatkową frajdą jest zanurzanie każdego kolorowego małego kawałka w różnych sosach.

Zabawny japoński wystrój, piękne detale z kwiatów wiśni, papierowe wachlarze, fartuchy i czapki kucharskie to tylko niektóre elementy, ktore urozmaicą przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka.


Drukuj