sushi dla dzieci

Sushi dla dzieci. Rodzinne sushi

Sushi i dzieci, nieczęsto widzimy te dwa słowa razem. Jednak sushi to nie tylko surowa ryba. Prawda jest taka, że ​​sushi wcale nie musi zawierać ryb. Może okazać się też nie tylko super smacznym rodzinnym posiłkiem, ale także świetną zabawą dla całej rodziny.

sushi ciąża

Czy można jeść sushi w ciąży?

WIele kobiet w okresie ciąży zastanawia się czy jedzienie sushi jest bezpieczne. Nie jest niczym dziwnym, że są produkty spożywcze, które możesz uważać za zdrowe, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twojego dziecka. W tym artykule dowiesz się jakie składniki sushi są zabronione a jakie nadal możesz jeść bezpiecznie.

sushi karmienie piersią

Czy możesz jeść sushi podczas karmienia piersią?

Obecnie specjaliści są zdania, że karmiąca mama może jeść wszystko, także owoce morza i sushi, o ile nie są surowe. Ryby są głównym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (zwłaszcza DHA i EPA), ważnych dla rozwoju mózgu i wzroku dziecka. Ryby są także cennym źródłem pełnowartościowego białka, witaminy D, jodu i innych ważnych składników odżywczych. Ich obecność w zdrowej diecie karmiącej matki jest wskazana.

Jak przygotować ryż do sushi?

Jak przygotować ryż do sushi?

Chcesz się dowiedzieć jak ugotować ryż do sushi? Z nami dowiesz się jak to zrobić najlepiej. Sekretem każdego smacznego sushi jest dobry ryż, dlatego bardzo ważne jest jego odpowiednie dobranie. Musi być to ryż, który jest przeznaczony do sushi. Każdy sushi master ma swój sposób przygotowywania ryżu. Jednak dla celów domowych gotowanie ryżu nie musi być skomplikowane.

wegetariańskie sushi

Wegetariańskie sushi

Wielu osobom sushi kojarzy się wyłącznie z rybą lub owocami morza i nie wyobrażają sobie, że może być inaczej. Jednak w wielu domach króluje wegetariańskie sushi, które z łatwością można przygotować z ulubionymi warzywami w warunkach domowych! Wegetariańskie sushi jest niezwykle smaczne i bogate w witaminy. 
Nie musisz posiadać żadnych niestandarowych urządzeń kuchennych. 

sushi

Jaki napój wybrać do sushi?

Co pić przy jedzeniu sushi? Nawet najlepiej podane sushi nie jest kompletne bez doskonałego napoju. Jeśli nie masz pewności, jaki napój bezlakohokowy lub alkoholowy wybrać do sushi, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Dzięki temu poradnikowi możesz stać się ekspertem w łączeniu piwa i wina, które wydobędą to, co najlepsze z daniach sushi. 

Używam plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.